Přípravná třída 2024/2025

I v příštím roce budeme otevírat přípravnou třídu.

V školním roce 2024/25 bude naše škola opět otvírat přípravnou třídu.

Přípravné třídy základní školy se zřizují zejména pro děti s odkladem povinné školní docházky. Je možné přijmout i děti s odkladem PŠD na jiné škole nebo děti pětileté.

Děti jsou do přípravné třídy přijímány na základě žádosti rodičů (do 13. 5.), která je podložena doporučením školského poradenského zařízení k zařazení do přípravné třídy a rozhodnutím o odkladu povinné školní docházky (do 3. 6.).

Kritéria pro přijetí do přípravné třídy:

1. Odklad povinné školní docházky a trvalý pobyt ve spádové oblasti školy

2. Odklad povinné školní docházky a trvalý pobyt mimo spádovou oblast školy

3. Děti ostatní

Vzdělávací program je upraven takovým způsobem, aby umožnil snadnější následující začlenění do vyučovacího procesu v první třídě, čímž se v důsledku předchází budoucím školním neúspěchům.

Nejčastější dotazy k přípravné třídě

Jaká je výše školného?

Docházka do přípravné třídy je bezplatná.

Rodiče pravidelně hradí pouze stravné ve školní jídelně a dále poplatek za školní družinu.

Jaká je hlavní výhoda toho, že dám dítě do přípravné třídy?

Hlavní předností přípravné třídy je nízký počet žáků, který umožňuje užší kontakt se základní školou a individuální přístup pedagoga.

Počítá se přípravná třída do povinné školní docházky?

Nepočítá. Děti také zde nejsou klasifikovány.

Jaký je počet dětí v přípravné třídě?

Přijímat budeme 10 až 15 dětí.

Jak máme postupovat v případě, že chceme dítě přihlásit do přípravné třídy?

Podáte žádost o přijetí. Ta je ke stažení na webových stránkách https://www.zslounyholeho.cz/cs/, případně ji obdržíte v kanceláři školy, kde jsme připraveni vám pomoci.

V jakém termínu musím zažádat o zařazení do přípravné třídy?

O zařazení do přípravné třídy je třeba žádat do 13. května, doporučující dokumenty lze dodatečně dodat až do 3. 6. 2024.

Jak dlouhá je dopolední výuka?

Výuka začíná v 8.00 a končí v 11,40 hodin.

Musím si dítě ihned po skončení dopolední výuky vyzvedávat?

Nemusíte. V případě zájmu může dítě docházet do školní družiny, která je v provozu od 6.00 do 17.00 hodin.

V případě zájmu o další informace pište na e-mail dinkova@zslounyholeho.cz