Informace pro rodiče a žáky

Provozní doba pokladny ŠJ během prázdnin 2019

Vážení rodiče, obědy bude možné uhradit v pokladně ŠJ ve dnech - 27.8.     ÚT     10.00 - 14.00 hod.

28.8.    ST       7.00 - 11.00 hod.

29.8.    ČT     14.00 - 17.00 hod.

30.8.    PÁ       9.00 - 13.00 hod.

Výše měsíční zálohy stravného hrazené z běžného účtu pro školní rok 2019/2020 činí -

stravovací skupina do 10 let -  460 Kč

od 11 do 14 let -  500 Kč

nad 15 let -  540 Kč

Žáci jsou do stravovacích skupin rozděleni podle věku dosaženého ve školním roce, přičemž školní rok se  počítá od 1.9. do 31.8. následujícího roku.

Nashledanou Horáková, ved. ŠJ

Základní informace pro rodiče

Školní jídelna se nachází v západním křídle areálu školy (vchod vrátnicí, na konci hlavní chodby do prvního poschodí). Kapacita jídelny je 800 obědů. Denně se připravují dvě menu, k dispozici jsou tři druhy nápojů. Pokrmy se připravují v souladu se správnou hygienickou a výrobní praxí s důrazem na snižování spotřeby některých surovin (např. karbanátky, rybí prsty a hranolky se pečou v konvektomatu bez použití tuku).

Přihlášení do školní jídelny - na základě vyplněné přihlášky pro školní rok.

Prodej, přihlašování a odhlašování obědů

od 6.00 do 14.30 hod. (na aktuální den - do 8.00 hod.)

Výdej obědů stolující strávníci

od 11.45 do 13.45 hod.

stolujíci strávníci cizí

od 11.30 do 11.45 hod.

do jídlonosičů

od 11.15 do 11.30 hod.

od 13. 45 do 14.00 hod.

Upozornění pro rodiče

Pokud žák jeden den bezdůvodně neodebere oběd, má automaticky na další dny v měsíci obědy odhlášeny až do doby, než si je opět přihlásí. V době nemoci žáka lze první den odebrat oběd do jídlonosiče, na další dny je však nutné obědy odhlásit /vyhláška č.107/2005 Sb. o školním stravování/. Rodiče ale mohou po dobu nemoci dítěti zakoupit obědy za plnou cenu - včetně režie. Podrobné informace o školním stravování naleznete ve "Vnitřním řádu školní jídelny".

Horáková Alena, ved. ŠJ

Přihlášení do e-jídelníčku

Pro přihlášení do e-jídelníčku zadejte adresu www.e-jidelnicek.cz.

Nejprve se musíte zaregistrovat kliknutím na odkaz Registrace pomocí svého mailu a vašeho libovolného hesla. Na vámi zadaný mail vám přijde potvrzení o registraci, jehož odkliknutím podle pokynů bude váš účet aktivován (malou chvilku to potrvá). Po návratu na e-jídelníček se už přihlásíte opět mailem a stejným heslem a teprve poté se dostanete do sekce, kde jsou po vás požadovány údaje, které získaly děti ve škole (uživatelské jméno, PIN, popř. číslo školy).

Při každém dalším přihlášení už není PIN ani uživatelské jméno nutné, přihlašujete se pomocí mailu a vašeho hesla.

Obědy na následující den lze objednávat do 13. 30, na další dny kdykoliv.

Objednávání přes internet

Vážení rodiče,

Od 13.12.2014 lze provádět volbu menu na jídelníčku pomocí internetu. PIN a adresu pro objednávání obdržíte u vedoucí školní jídelny.

Horáková Alena

Vedoucí ŠJ

Alergeny

Vážení rodiče, od 13.12. 2014 je legislativně nařízeno označování alergenů v potravinách a hotových jídlech.Předpisy stanovují specifické požadavky na označování alergenových složek, u kterých je vědecky prokázáno, že vyvolávají u spotřebitelů alergie nebo nesnášenlivosti představující nebezpečí pro zdraví.

EU specifikovala 14 hlavních potenciálních alergenů, které podléhají legislativnímu značení - 1169/11EU

1/  Obiloviny a výrobky z nich, 2/ Korýši a výrobky z nich, 3/ Vejce a výrobky z nich, 4/ Ryby a výrobky z nich, 5/ Podzemnice olejná/arašídy/ a výrobky z ní, 6/ Sójové boby /sója/ a výrobky z nich, 7/ Mléko a výrobky z něj, 8/ Skořápkové plody a výrobky z nich, 9/ Celer a výrobky z něj, 10/ Hořčice a výrobky z ní, 11/ Sezamová semena a výrobky z nich, 12/ Oxid siřičitý a siřičitany /rozinky, sušené meruňky atd./ 13/ Vlčí bob /lupina/ a výrobky z něj, 14/ Měkkýši a výrobky z nich.

Označení přítomnosti alergenu bude vyznačeno na jídelním lístku číslem označujícím alergen. V blízkosti jídelního lístku bude umístěn seznam legislativně stanovených alergenů s označením čísla, které je uvedeno na jídelním lístku.

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník uhlídat sám. Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Přecitlivělost na některý alergen nelze spojovat s dietním stravováním.

V Lounech 14.11. 2014                                                                          Horáková Alena, ved. ŠJ

POKLADNA ŠKOLNÍ JÍDELNA

Alena Horáková, vedoucí školní jídelny

horakova@zslounyholeho.cz

PO  7:00 – 8:15 h             11:15 – 14:00 h

ÚT  7:00 – 8:15 h             11:15 – 14:00 h

ST  7:00 – 8:15 h             11:15 – 14:00 h

ČT  7:00 – 8:15 h             11:15 – 14:00 h

PÁ  7:00 – 8:15 h             11:15 – 14:00 h

Mimo uvedené pokladní hodiny je nutné se domluvit s vedoucí ŠJ předem telefonicky!

Dle vyhlášky 107/2008 Sb. jsou strávníci zařazení do věkových skupin podle data narození ve školním  roce, to znamená od 1.9. do 31.8. následujíciho roku.        Horáková, ved. ŠJ