Rozloučení deváťáků se základní školou

Devět let je dlouhá doba, ale když se ohlédneme zpět, utekly nám jako voda.

Když jsme v září roku 2009 vstupovali do první třídy s kornouty většími než my sami, těšili jsme se na jedničky, razítka, paní učitelku a na nové kamarády. Den, kdy jsme jako prvňáčkové dostávali vysvědčení, byl určitě krásný. Později se na vysvědčeních objevovaly nejenom jedničky, ale i dvojky, trojky…. Někteří spolužáci odešli, ale přicházeli jiní a dobré jádro kolektivů se neměnilo. Stejně tak přibývaly společné zážitky ze škol v přírodě, projektových dnů a dalších akcí.

Než jsme se stačili rozhlédnout, přešli jsme na 2. stupeň, kde na nás čekaly velké změny - noví třídní učitelé, spousta dalších nových učitelů a předmětů. A opět i tady jsme zažili školy v přírodě, výlety, lyžařské výcvikové kurzy, projektové dny, měřili svoje schopnosti a dovednosti ve vědomostních a sportovních soutěžích. Tak, jak jsme rostli, nabírali jsme nové zkušenosti, vytvářeli si vlastní názory.

Co se zdálo jako nejtěžší chvíle na základní škole, bylo období přijímacích zkoušek, kde jsme měli prokázat, že jsme se za těch 9 let opravdu něco naučili. Přijímací zkoušky jsme všichni zvládli, hlavně díky našim učitelům, kteří nás na ně skvěle připravili a snažili se, aby učivo pochopil úplně každý žák. Od dnešního dne budeme na svou základní školu jen vzpomínat, na učitele, na své spolužáky a na úspěchy, které jsme zde prožili.

Za žáky devátých tříd: Helena, Monika, Katka, Míša a Natálie