Pomáháme „slaným dětem“

Dne 21. 11. 2014 se konal na naší škole Větrníkový den na podporu dětí nemocných cystickou fibrózou.

Zapojili jsme se tímto k akcím konaným v rámci Evropského dne pro cystickou fibrózu. V rámci tohoto projektu se uskutečnila spousta benefičních i informačních akcí, které mají za cíl nejen upozornit veřejnost na vážnou a nevyléčitelnou chorobu, cystickou fibrózu, ale hlavně i finančně přispět na její výzkum a nezbytné zdravotnické pomůcky pro nemocné. Patronátu nad celým tímto projektem se ujal herec Ivan Trojan.

Více podrobností o této problematice  najdete na adrese: www.cfklub.cz

Žáci ZŠ Prokopa Holého se k této akci připojili v rámci projektového dne. Každý ze 790 žáků vyrobil větrník, symbol Klubu nemocných cystickou fibrózou, aby alespoň touto cestou vyjádřil podporu všem nemocným.

Průběh Větrníkového dne na naší škole:

-          Informaci o jeho konání a našich akcích včetně loga CF klubu jsme umístili na školní webové stránky

-          Články a fotografie  o CF a Větrníkovém dni jsme dali zveřejnit v regionálních novinách – Hlas, Press

-          Akce probíhala celý týden – starší žáci viděli videa, která se týkají cystické fibrózy s výkladem v rámci předmětu Výchova ke zdraví a Výchova k občanství, s mladšími dětmi tuto problematiku probraly třídní učitelky

-          Všichni žáci naší školy – celkem 790 v 32 třídách – vyráběli větrníky

-        V pátek 21.11. se všichni žáci a učitelé s větrníky  sešli před školou a vše zdokumentovali  - fotografie k prohlédnutí níže. Fotografie jsme zaslali do CF klubu

-          Pedagogové naší školy zaslali dárcovské SMS  na adresu: DMS SLANEDETI, 87 777  (cenaDMS je 30 Kč)

Pokud se rodiče rozhodnou podpořit spolu s námi tuto akci, mohou si za zaslání dárcovské SMS odnést větrník ze schůzky rodičů, která se koná 25. 11. 2014, nebo ze Dne otevřených dveří konaného 3.12. 2014

Všem, kteří se spolu s námi do akce zapojili, děkujeme a doufáme, že i takovouto drobnou podporou                                       pomůžeme vykouzlit úsměv na rtech „slaných dětí“.

Za hladký průběh celého pátečního dopoledne  patří velké poděkování paní učitelce Mgr. L. Duženkové a paní učitelce Mgr. R. Pohludkové a žákům z  9.C, paní učitelce Mgr. V. Krtičkové, paní vychovatelce J. Habové  a Tereze Vernerové z 9.A  za fotografie  a všem žákům a pedagogickému doprovodu za nadšení, se kterým se  společné akce zúčastnili.

Mgr.Zdeňka Vojtěchová, Mgr. Lucie Holubcová

27.11.2014