Lyžařský výcvikový kurz – 5. - 11. 1. 2019 Benecko

Lyžařský výcvikový kurz (LVK) je pro některé týden dřiny na sjezdovce, pro jiné týden příjemného zimního sportování, pro všechny je to ale radost z pohybu, ze svých výkonů, z úžasného přírodního prostředí, které nám naše hory nabízejí.

LVK je každým rokem pořádán pro žáky 4., 5. tříd a 2. stupně.Již několik let jsme mířili s našimi žáky do Krkonoš, do lyžařského střediska Benecko (Štěpanická Lhota).

Proč právě Benecko?
Právě proto, že:
  • nespočet lyžařských vleků a jen o něco méně  sjezdovek různé náročnosti nabízí velké využití a variabilitu při výcviku začátečníků i těch pokročilých. Velmi příznivá je poloha střediska. Benecko mívá díky své nadmořské výšce dostatek sněhové pokrývky i během teplejších zimních období. I cena permanentek je zde, oproti jiným lokalitám, velmi příznivá. A kdo někdy zašel do hotelu Star Hotels, zjistil, že i jeho poloha je dokonalá.

Mgr. S. Červenková Br., Mgr. L. Střelec