Jedeme na republiku v přespolním běhu!!!!

Do Ústí nad Labem se dne 2. října sjeli nejrychlejší vytrvalci z celého Ústeckého kraje, aby zde poměřili své síly.

Po vítězství v okresním kole družstva mladších žákyň, starších žáků a žákyň naší školy postoupila do krajského finále. Počasí bylo plné deštivých přeháněk, ale ani to nepokazilo dnešní klání. Na startovní čáře se objevila spousta odhodlaných závodníků ze 7 škol. Všichni naši běžci znali své osobní limity, přesto se snažili své výkony posunout. Bojovali až nadoraz svých možností a s nástrahami blátivé tratě se vypořádali bez větších problémů. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo mladších žákyň, když v silné konkurenci jednoznačně zvítězilo bodovým součtem 37. Družstvo postupuje do republikového finále. I starší dívky bodovaly. Ze stejné trati si přivezly STŘÍBRO a o něco menší pohár. Běžely však excelentně. Ani družstvo chlapců se neztratilo a po bojovném výkonu obsadilo 4. místo.Nejlepšího individuálního výkonu dosáhla Danielka Hezinová (mladší žákyně) a Veronika Vávrová (starší žákyně), které za sebou nechaly všechny svoje soupeřky a ve své kategorii doběhly jako první.

Mladší žákyně

Daniela Hezinová, Sára Lošťáková, Viktorie Slavíková, Natálie Dundrová, Anežka Belanová, Eliška Petruková

obsadily výborné 1. místo

Starší žákyně

Veronika Vávrová, Natálie Zemanová, Kateřina Helebrantová, Aneta Menzelová, Petra Jošková, Marie Čepeláková

obsadily velmi hezké 2. místo

Starší žáci

Kryštof Jelínek, Lukáš Síč, Jan Šprynar, Sebastian Vinš, Nikola Chotěborský, Marek Dubský

obsadili hezké 4. místo

Umístění čtyř nejlepších závodníků každého týmu se sčítají a družstvo s nejnižším součtem se stává vítězem v dané kategorii.

Republikové finále se bude konat ve čtvrtek 17. října v Hradci Králové. Všem závodníkům blahopřejeme k výborným výsledkům, přejeme hodně úspěchů v republikovém finále a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy! Poděkování patří také všem rodičům za jejich podporu.

Všechny fotografie naleznete na facebooku a instagramu školy.

Mgr. L. Duženková