Informace k organizaci výuky od 30. 11. 2020

Vážení rodiče, od 30. 11. 2020 bude chodit do školy stále celý 1. stupeň a žáci devátého ročníku. 6. až 8. ročníku se týká rotační výuka v této formě:

7. ročník nastoupí také 30. 11. 2020 k prezenční výuce do školy, 6. a 8. ročník v tomto týdnu zůstává doma a pokračuje v distanční výuce dle stálého školního rozvrhu (rozvrh pro distanční výuku už neplatí). Sledujte, prosím, pečlivě kalendář a zadané hodiny v Teamsech. Distančně se nebude vyučovat TV, HV, PV a VV.
7. 12. 20 k prezenční výuce do školy nastoupí 6. a 8. ročník a v tomto týdnu zůstává doma ročník 7. Platí pro něj také výše stanovená pravidla distanční výuky.
První hodinu příchodu do školy bude ve všech třídách třídní učitel a všechna opatření dětem podrobně vysvětlí.
Žáci jednotlivých ročníků budou vstupovat do školy různými vchody tohoto určení:
Celý 1. stupeň svým bočním vchodem (jako při zápisu), děti nechodí do šaten, vše včetně školní družiny se odehrává v pavilonu 1. stupně.
Žáci 6. a 7. ročníku budou vcházet hlavním školním vchodem ( prezenční výuku mají v různých týdnech, nebudou se tudíž potkávat). Projdou šatnami bez přezutí přímo do třídy.
8. ročník vstupuje bočním vchodem u školní jídelny a jde směrem k tělocvičně a kolem bývalé kantýny do tříd opět bez přezouvání.
9. ročník vchází bočním vchodem 2. stupně směrem od koupaliště a žáci jdou přímo do tříd.
U bočních vchodů bude dohled dospělé osoby, který dohlédne na plynulý vstup do školy, dezinfekci rukou a roušky, které musejí mít žáci nasazené po celou dobu pobytu ve škole kromě konzumace jídla.
Prosíme, aby žáci nechodili ráno do školy příliš brzy, aby nedocházelo ke shlukování před školou. V tuto dobu ani není bohužel možné, aby žáci trávili čas před vyučováním ve školní šatně, aby nedocházelo k jejich míchání mezi různými třídami a ročníky.
Žáci 2. stupně si budou přinášet v igelitových taškách přezůvky, do kterých se přezují ve třídě a obuv vloží do tašky. Žáci 1. stupně si budou přezůvky nechávat v uzamčených třídách.
První den si za doprovodu třídního učitele vyzvednou přezůvky ve skříňkách, a tudíž ráno vejdou do školy bez přezouvání.
Vzhledem k nutnosti pravidelného větrání tříd i během hodiny si budou děti brát do tříd bundy, aby si je při větrání oblékly.
Výuka bude probíhat pouze v kmenových třídách, žáci se nebudou stěhovat do odborných učeben, aby se zamezilo kontaktu mezi třídami.
Informace ohledně školní jídelny žáci dostanou první den. Pečlivě sledujte, které dny bude mít Vaše dítě prezenční výuku, a na tyto týdny mu přihlašujte obědy ve školní jídelně.
V úterý 1. prosince budou probíhat on-line třídní schůzky, na které dostanete pozvánku na účet Teams Vašeho dítěte, přes který se také přihlásíte. 1. stupeň bude mít společnou část třídního učitele v 16.00 hodin a 2. stupeň v 16.30 hodin, dále bude prostor pro diskuzi a dotazy rodičů. Prosíme rodiče, aby děti nebyly při těchto schůzkách přítomné.
Veškeré informace k úpravě rozvrhů se dozvíte od třídních učitelů.

Děkujeme za pochopení a spolupráci v této pro všechny náročné době.

Mgr. Radka Dinková, ředitelka školy