Den otevřených dveří

V úterý 12. března měli budoucí prvňáčci šanci prohlédnout si naši školu, jejich rodiče zase mohli našim pedagogům položit jakékoliv otázky, které je napadaly v souvislosti s fungováním školy. A bylo toho k vidění a vyzkoušení opravdu hodně.

Interaktivní tabule jsou asi už samozřejmostí. Práci s nimi si mohly děti vyzkoušet ve třídách na 1. stupni.

V 1. A se mohli rodiče ujistit, že máme dostatek pomůcek i aktivit pro děti s výukovými či vyjadřovacími problémy a že s nimi v našich dyslektických a logopedických skupinách umíme pracovat tak, aby měly jejich obtíže na výuku co nejmenší dopad.

V učebně informatiky jsme nabídli úplnou raritu - naše miniroboty ozoboty. V hodinách informatiky nejsou naši žáci pouhými uživateli, ale také programátory. A ozoboti je podle jejich naprogramovaných pokynů poslouchají na slovo.

Ve stejné učebně byly k dispozici i naše "obří" tablety all in one, kterým přátelsky říkáme Olínky a hojně je využíváme při vyučování. Na jednom tabletu může pracovat současně několik žáků najednou.

V pavilonu školní družiny jsme předvedli, jak šikovné máme žáky, na výstavce prací, které vznikají při odpolední činnosti v družině.

Při pohybu v tělocvičně pěkně vytráví, a tak návštěva u nás skončila velmi příjemně, a to ochutnávkou ve školní jídelně, kde byl k dispozici výběr z několika salátů, a sladkou tečkou byl ochucený jogurt, po kterém se jen zaprášilo.

Moc děkujeme všem předškoláčkům i jejich rodičům, kteří naši školu navštívili, a doufáme, že si od nás odnesli hodně příjemných zážitků a dojmů.

Pokud někdo nestihl naši školu navštívit, není problém, má kdykoliv šanci přijít se podívat individuálně po telefonické dohodě na čísle 415 627 514.